Zriaďovateľ

Predstavenie

ARTgang // Liptovské divadlo tanca - Čakanie...na?...keď?!

Dátum

St / 27.09.2023

Čas

19:00

Miesto

Divadlo Štúdio tanca

Autorská inscenácia Liptovského divadla tanca na motívy absurdných drám Samuela Becketta. Dvanásť udalostí v jednej časti.

 

Autormi diela sú traja mladí umelci pôsobiaci v slovensko-českom performatívnom prostredí: choreografka Margaréta Štofčíková, performer Jakub Slovák a uznávaný hudobný skladateľ a performer Marcel Bárta.

 

Východiskom pri zadefinovaní témy inscenácie boli udalosti posledného obdobia, ktoré ostro zasiahli našu spoločnosť, ako aj spôsob vyrovnávania sa s realitou, zobrazovanou v jej nahote a absurdnosti.

 

Autori dielo zadefinovali slovami: „Politická chudoba nás uväznila do Čakárne. Sme (ne)dobrovoľní otroci v kapitalistickej demokracii po slovensky. Všetci (ne)poslušne Čakáme… na to, kým zavraždia novinárov… kým opitý šofér so synom zrazí piatich študentov… kým devätnásťročný terorista chladnokrvne zastrelí dvoch gejov v kaviarni…“

 

Liptovské divadlo tanca (LDT) je slobodná umelecká platforma, ktorá poskytuje možnosť divadelnej praxe pre študentov slovenských konzervatórií. Cieľom LDT je vytvoriť nezávislú scénu pre prezentáciu autorských tanečných diel domácich umelcov, vrátane hosťovania medzinárodných divadelných súborov s dôrazom na mladých choreografov, performerov, tanečníkov a výtvarníkov.

 

Choreografia: Margaréta Štofčíková, Jakub Slovák a kol. 
Dramaturgia: Peter Maťo
Hudba: Marcel Bárta
Texty: Jakub Slovák a kol.
Scénografia a kostýmová výprava: Dáša Veselovská
Svetelný dizajn: Ján Čief
Audiovizuálne médiá: Samuel Žiaran
Produkcia: Michaela Košová

Materiálno technické zabezpečenie a spolupráca: Marianna Nahálková, Pavol Lehotský, Milan Brtáň

Účinkujú: Marcel Bárta, Diana Cabajová, Barbara Černá, Bruno Dunajský, Simona Hybenová, Anna Lubinda, Kristína Kolorédyová, Anna Kotyková, Ema Macková