Zriaďovateľ

Predstavenie

At the horizon of no return (Na horizonte bez návratu) + David Javorský v špeciálnom hudobno-vizuálnom projekte

Dátum

Pi / 06.10.2023

Čas

19:00

Miesto

Divadlo Štúdio tanca
Sála

Po predstavení: hudobno-vizuálny špeciál ft. David Javorský 
 

Existuje slobodná vôľa alebo je len ilúziou vytvorenou náhodou počas dlhej evolúcie ľudstva? A čo osud ľudskej rasy – sme nevyhnutne odsúdení k zániku? Sme prekliati či požehnaní ilúziou vlastného ega?
 

Aj to sú otázky, na ktoré hľadá odpoveď choreograf László Fülöp v tanečnom predstavení At the horizon of no return (Na horizonte bez návratu).
 

My, ľudia, sa často snažíme zachovať si v živote čo najväčšiu stabilitu. V rodine, v priateľstvách, mnohí z nás aj v práci a partnerstve. Keď sú vody pokojné, máme pocit, že je to v našich rukách. Že máme všetko pod kontrolou.
 

V živote a v prírode je však jedinou stabilitou, jedinou zárukou, neustála zmena. Včerajšok už neexistuje a dnešok je tiež už dávno preč. A my stojíme na horizonte bez návratu. Kam sa odtiaľ vydať? Prispôsobíme sa toku neustálych zmien, rozvíreným hladinám? Budeme predstierať, že je všetko po starom? Alebo sa budeme nečinne prizerať, ako sa realita vzďaľuje? A ak zostaneme len pozorovateľmi, nezmení nás to aj tak?
 

Abstraktné otázky o ľudskom vedomí, prežívaní a zmenách naberajú reálnejšie rozmery na javisku. Pomocou pohybu a tanca vás dielo At the horizon of no return prevedie mierne apokalyptickým svetom, v ktorom je zmena zážitkom. Vizuálne, hudobne, tanečne pôsobivé predstavenie s umeleckou hodnotou, ale aj nadhľadom.

 

Choreografia: László Fülöp

Hudba: Vince Varga

Asistent dramaturgie: Zebastián Méndez Marín

Svetelný dizajn: Ján Čief

Scénografia a kostýmy: Ivana Macková

Účinkujú: Tibor Trulik, Michaela Mirtová, Jason Yap, Diego Álvarez Sanóu, Indira Chamalé Ortiz, Cindy Ng