Zriaďovateľ

Predstavenie

VYPREDANÉ Bratislava v pohybe / Anton Lachky Company: The Others

Dátum

Št / 19.10.2023

Čas

10:00

Miesto

Divadlo Štúdio tanca

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe vyráža aj do regiónov!

V rámci festivalu sa v Divadle Štúdio tanca uskutočnia predstavenia:

LORAINE DAMBERMONT (BELGICKO): TOUJOURS DE ¾ FACE !

ANTON LACHKY COMPANY (BELGICKO): The Others

 

Anton Lachky Company: The Others


Les Autres je príbeh štyroch ľudí, ktorí žijú v podivne izolovanom svete. V pekle z plastu, úplne zbavenom iných živých bytostí a obklopenom nepreniknuteľnými priesvitnými obrazovkami. Podarí sa jeho obyvateľom vyslobodiť sa z tejto fádnej a bezútešnej existencie? Budú chcieť? Aby udržali osud na uzde, aby udržali nudu na uzde, tancujú. Tancujú deň čo deň. S precíznosťou, zápalom, vášňou. Náhodné stretnutie, odmietnutie prestať hľadať –len možno sa naši štyria priatelia nakoniec dopustia toho najzásadnejšieho, najspurnejšieho zo všetkých činov: možno si dovolia žasnúť nad životom. 
 

Prestaňme teda hovoriť o environmentálnej núdzi! Spoločne majme odvahu naplniť budúcnosť našimi najodvážnejšími túžbami, otestovať naše koncepty a vrátiť život a túžbu do centra pozornosti. Pod hlavičkou Let´s love planet Earth súbor prezentuje svoju iniciatívu a zverejňuje vedecké informačné zdroje, články a vytvára webináre. Učiteľom poskytujú vzdelávací balík, ktorý obsahuje praktické cvičenia doplnené vysvetlením a informáciami. Súbor dúfa, že tento nástroj umožní učiteľom a učiteľkám sprostredkovať problematiku hravou a tvorivou formou, a že v ňom nájdu všetky potrebné zdroje, ktoré zabezpečia, aby táto skúsenosť bola prínosná z hľadiska učenia a skúmania. 
 

Ľudia nerozhodujú o svojej budúcnosti. Vyberajú si svoje zvyky a ich zvyky určujú ich budúcnosť.

F. Matthias Alexander


Choreografia: Anton Lachky 

Účinkujú: Evelyne De Weert, Dunya Narli, Nino Patuano, Pjotr Nuyts

Text: Eléonore Valère-Lachky

Preklad do slovenčiny: Elena Flašková

Hlas: Lucia Hurajová

Produkcia: Anton Lachky Company

Koprodukcia: Mars/Mons arts de la scène, Charleroi Danse/Centre Chorégraphique de la fédération Wallonie-Bruxelles, Centre culturel de Verviers, Pierre De Lune Centre Scénique Jeunes Publics de Bruxelles, Le Centre Culturel du Brabant Wallon

S podporou: La Fédération Wallonie Bruxelles et de la Loterie National/Fwb 

Štúdio poskytli: Le Marni, Le Centre Culturel Jacques Franck, La Roseraie, Le Ccbw, La Balsamine, Charleroi Danse

Ocenenia: Najlepšia tanečná inscenácia Prix Maeterlinck de la Critique 2022, Cena ministra vzdelávania Prix de la ministre de l’Enseignement fondamental, Cena Coup De Foudre De La Presse 

 

Z verejných zdrojov podporil FPU v rámci projektu Aerowaves.

Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Turné Anton Lachky Company na Slovensku organizuje Asociácia Bratislava v pohybe v spolupráci s kultúrnym centrom Malý Berlín a s finančnou podporou Nadácie SPP.