Zriaďovateľ

Predstavenie

Výstup z workshopu // Your Own God

Dátum

Pi / 28.06.2024

Čas

18:00

Miesto

Divadlo Štúdio tanca

Verejný výstup z 5-dňového tanečného a pohybového intenzívneho workshopu so svetoznámou choreografkou Judith Sánchez Ruíz.

Judith príde do Divadla Štúdio tanca odovzdať svoje skúsenosti, ktoré nadobudla za svoju 30-ročnú kariéru tanečníčky a choreografky. 

Workshop Your Own God je predvojom našej spolupráce s Judith, ktorá pre Divadlo Štúdio tanca pripravuje aj jesennú premiéru.

Your Own God

Výskum Your Own God vychádza z choreografického procesu Judith Sánchez Ruíz a jej skúseností ako interpretky rôznych techník a štýlov počas jej dlhej medzinárodnej kariéry. Workshop v účastníkoch spúšťa “nepohodlnú” zónu, čím účinne láme návyky.  

Nástroje Your Own God, zdrojové metodiky a praktické cvičenia majú za cieľ odblokovať myseľ od imitatívnej akademickej dogmy (ktorá vnucuje mainstreamový štýl a dekoratívny obsah). Zameriava sa na individuálne prebudenie každého účastníka a skúmanie nášho funkčného a umeleckého potenciálu. Tanečníci si precvičujú, ako resetovať myseľ prostredníctvom rôznych cvičení, rozvetvení a asociácií slov, ktoré budú viesť k oveľa hlbšiemu prepojeniu.

Improvizácia vystavuje tanečníkov inému pohľadu na výkon. Zraniteľnosť sa stáva súčasťou zmyslu umelcovho bytia. Workshop predstavuje príležitosť naplno sa zapojiť do vlastných tvorivých postupov, pričom sa posunieme od príležitostného pohľadu ku kompozičnejšiemu prístupu. Účastníci tak skúmajú vzťah medzi stanoveným materiálom a improvizáciou vo vzťahu k priestoru, času a iným telám. Poskytnem vám nástroje a vedomosti, ktoré vám umožnia presmerovať vaše zaužívané pohyby do nového pohybového flow, ktoré vám pomôže rozvinúť schopnosť štrukturovanej improvizácie. 

——-

Judith Sánchez Ruíz

„Ako performerka s viac ako 30-ročnými skúsenosťami verím, že Release je jednou z najformujúcejších techník pre performerov. Prečo? Release je zdravšie, podporuje hlbší vzťah k našej ľudskosti. Odstraňuje nepotrebné napätie, vytvára otvorenejšie a organické spojenie mysle a tela. Release, spolu s improvizáciou, sa stáva ideálnou bránou pre umeleckých performerov v súčasnom svete, aby objavili svoj jedinečný hlas a cestu.“

Judith Sánchez Ruíz začala svoje tanečné štúdiá v jedenástich rokoch na Národnej škole umení v Ciudad de la Habana, Kuba. Ako režisérka so sídlom v Berlíne pracovala v New Yorku až do roku 1999 a v roku 2011 sa presťahovala do Berlína. V roku 2010 založila zoskupenie JSR Company v New Yorku, kde vytvorila množstvo choreografických diel a site-specific projekty s inovatívnymi umelcami po celom svete. Sánchez Ruíz je bývalou členkou skupín Sasha Waltz & Guests (2011-2014); Trisha Brown Dance Company (2006-2009); Mal Pelo (1997-1999); a DanzAbierta (1991-1996), okrem iných. Získala granty od The Rockefeller Brothers Fund a Baryshnikov Arts Center. Jej práca bola prezentovaná na mnohých prestížnych festivaloch a vytvorila dve vlastné tanečné praxe.